TAJEMNICE KWIATÓW CZ. II

Dla formalności chcę jeszcze zaznaczyć, że w tej pozycji zostaną omówione kwiaty rosnące przede wszystkim w naszym kraju. Wynika to z następujących przesłanek:

– autorka nie ma doświadczenia w pracy z gatunkami egzotycznymi,

– kwiaty rosnące w Polsce zaspokajają wszystkie potrzeby energetyczne,

– najskuteczniej oddziaływują gatunki rodzime, rosnące w najbliższym otoczeniu osoby praktykującej magię:

– nadmiar bezużytecznych i niesprawdzonych informacji z reguły wywołuje niepotrzebny chaos.

Należy jednak pamiętać, że nie możemy w swoich praktykach i rytuałach korzystać z kwiatów:

– słabych i chorych,

– zdecydowanie starych, więdnących:

– połamanych i uszkodzonych przez człowieka lub naturę:

– rosnących w tak zwanych blokowiskach i dużych aglomeracjach przemysłowych.

W przypadku, kiedy chcemy wykorzystywać kwiaty w terapii leczniczej, musimy je zbierać na terenach czystych ekologicznie, daleko od szos, w miejscach, o których wiemy, że w przeciągu przynajmniej ostatnich kilku lat nie zostały skażone.

Jeśli chcemy skorzystać z jakiejkolwiek pomocy ze strony kwiatów, jeśli chcemy od nich pobrać energię, skorzystać z ich kwiatów, liści, owoców czy korzeni, poprośmy je o zgodę na to, porozmawiajmy z nimi i powiedzmy, dlaczego i do czego potrzebujemy ich pomocy, zaś po skorzystaniu z niej nie zapomnijmy serdecznie podziękować. Doda to skuteczności naszym zabiegom i będzie zgodne z etyką prawdziwego maga czy wiedźmy, czyli człowieka pracującego z energiami Natury.

Jeśli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat tych pojęć sięgnij do książki A. Chrzanowskiej „Rytuały ochronne” wydanej w 2001 roku przez Studio Astropsychologii w Białymstoku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>