Na co jest dobra kapusta?

– Węzły chłonne (zapalenie). Przykładanie liści uspokaja bóle i pomaga w usunięciu toksyn.

– Skaza moczowa. Popijać 2 szklanki soku dziennie.

– Skaza dnawa. Popijać 2 szklanki soku dziennie.

– Wątroba (twarda). Przykładać liście, które mają działanie rewulsyjne i zmniejszą przekrwienie. Działa to uspokajająco, łagodząco i uśmierzająco na bóle wątroby w przypadkach dolegliwości pęcherzyka żółciowego i niewydolności wątroby. Przykładać warstwę z 3 liści zarówno w dzień co 4 godziny jak i na noc. Do zió! leczących wątrobę zaliczamy: czarną rzodkiew, liście karczocha, nawłoć pospolitą, ostropest plamisty (składnik leków Herbapolu: Sylimarol i Fitolizyna).

– Zdolność prawidłowej przemiany materii, odmładzanie się. Popijać sok jeść surówkę i kiszoną kapustę.

– Zdolność prawidłowego, bezbolesnego miesiączkowania. Przykładać liście do dolnej części brzucha na 2 – 3 godziny.

– Zdolność utrzymania prawidłowej pracy nerek. Dolegliwości nerek jest 25 rodzajów: np. kolka nerkowa, zatrzymanie moczu, kamica nerkowa, zapalenia różnego rodzaju. Przykładać liście na 4 godziny i na całą noc.

– Zapalenie macicy. Przyłożyć liście do dolnej części brzucha, co zmniejsza przekrwienie w pasie miednicowym. Konsultować u lekarza.

– Zapalenie naczyń chłonnych. Stosować liście.

– Zapalenie zatok przynosowych w niskim lub wysokim ciśnieniu atmosferycznym. Przyłożyć 2 liście na 4 godziny lub na całą noc. Rano i wieczorem wprowadzać do nozdrzy 1/2 łyżeczki świeżego soku. Stosować inhalacje z olejków eterycznych.

– Zapalenie zatok czołowych. (Jak pkt 80).

– Zapalenie zatoki szczękowej. (Jak pkt 80).

Na co jest dobra kapusta? – ciąg dalszy

– Zapalenie zatoki klinowej. (Jak pkt 80).

– Zapalenie zatoki sitowej (Jak pkt 80).

– Zapalenie okrężnicy. Przyłożyć 3 – 4 liście na noc na brzuch. Popijać I – 3 szklanki soku dziennie między posiłkami. Po miesiącu zrobić kilkudniową przerwę. Zaleca się również stosowanie olejków aromatycznych i pyłku kwiatowego. Korzystny jest również sok z borówki.

– Zapalenie spojówek. (Patrz oczy).

– Zaparcie. Popijać wodę z gotowanej kapusty 2 -4 szklanki dziennie.

– Wątrobowa kolka, żółciowa kolka. Do zbolałego miejsca przykładać liście. Wszystkie inne leki uspokajające są również pochodzenia roślinnego.

– Wątrobowa marskość. Popijać sok.

– Zapalenie włośniczek. Popijać sok po 1 szklance dziennie.

– Zapalenie powiek. (Patrz oczy).

– Zwichnięcia. Przykładać rano i wieczorem po 3 liście, przykryć watą i zabandażować delikatnie. Sprzyja to odpływowi wysięku w części ciała, która normalnie tego nie zawiera. Zmniejsza to przekrwienie.

– Żołądek (wrzód). Popijać 2 – 3 szklanki soku.

– Zły stan układu nerwowego. Brać 2 razy w tygodniu ką:piele z dodatkiem roztartej w mikserze główki kapusty i naparu ze 100 g mięty.

– Zmęczenie ogólne. Przyrządzić w mikserze koktajl z soku kapusty, cytryny, natki pietruszki i 1 jabłka, dodać szczyptę przypraw trawiennych i pić raz dziennie.

– Żołądkowy nieżyt przewlekły. Stosować sok z surowej kapusty z dodatkiem kilku kropel cytryny. Popijać przez tydzień po pół szklanki dziennie.

– Zapalenie stawów. Pić sok. Jeść kapustę duszoną na oleju słonecznikowym z dodatkiem szczypty kminku.

– Zapalenie oskrzeli, kaszel. Stosować sok z kapusty z dodatkiem soku z czarnej rzepy i kilku kropel cytryny, osłodzony cukrem.

– Zamroczenia alkoholowe. Pić sok z kiszonej kapusty.

– Dolegliwości układu nerwowego. Pić sok z kapusty z sokiem z selera w proporcji 1:1.