Ziemniak na użytek wewnętrzny

Nalewka. 2 razy dziennie po 20 kropli na wodzie przed lub po posiłku na dolegliwości żołądkowe. Sok z surowego ziemniaka. Popijać po 1/2 szklanki 3 razy dziennie, 30 minut przed jedzeniem, przez miesiąc przy owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy, przy cukrzycy. Można dodać trochę miodu, soku z marchwi lub z cytryny. Na inne schorzenia popijać po 1/2 szklanki raz lub 2 razy dziennie.

Sałatka z ziemniaków z dodatkiem 50 g oleju słonecznikowego. Zjadać przez 3 kolejne wieczory na pasożyty jelitowe. Wywar z gotowanych obierek kartoflanych pijany przez pewien czas rozpuszcza kamienie nerkowe, które składają się głównie z siarczanu wapnia, nierozpuszczalnego w wodzie. Odkładaniu się w stawach nierozpuszczalnych w wodzie soli szczawianów wapnia przeciwdziałają potas i magnez, które rugując wapń, tworzą sole rozpuszczalne w wodzie. Tak więc potas i magnez działają przeciwartretycznie. Wiadomo, że woda z obierzyn kartoflanych rozpuszcza osad wapienny w garnku, oczyszcza szkło z plam, jak również powierzchnię posrebrzanych przedmiotów. Wywar z ziemniaków jest dobrym środkiem odżywczym w wyczerpaniu pochorobowym.

Recepta na leczenie lewatywą zapalenia płuc. Z trzech ziemniaków wyciąć oczka, nie obierać, pokroić w kostkę, dodać 2 łyżki siemienia lnianego, jedną główkę czosnku, 5 szklanek wody i gotować 20 minut. Soli nie dodawać. Z odwaru zrobić pacjentowi lewatywę raz dziennie przez kilka dni.

Sok wyciśnięty ze starego ziemniaka surowego pić 2 razy dziennie po 2 łyżki stołowe przed jedzeniem przy nadkwasocie, zaparciu, zgadze, cuchnięciu 7. ust i schorzeniach wątroby.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>