ZASTOSOWANIE GLINKI W LECZNICTWIE

– Nowotwory. Są to choroby natury ogólnej, a gu2y są objawem miejscowym. Stosować prawidłowe zestawy produktów spożywczych, które działają korzystnie na cały organizm, więc pomagają w leczeniu nowotworów. Konsultować się z lekarzem. Lokalnie stosować kataplazmy z glinki, zaczynając od cienkich do 1/2 cm, raz dziennie przez 1-2 godzin. Jednocześnie przykładać kataplazm na podpępkową część brzucha na 2 godziny. Tydzień później stosować 2 kataplazmy dziennie na nowotwór na 2-3 godziny na podbrzusze. Znowu dwa tygodnie później dwa grube do 2 cm kataplazmy dziennie na nowotwór, i kontynuować kataplazmy na podbrzusze. Czas trwania tych kataplazmów ustala lekarz. Jednocześnie stosować inne terapie z medycyn ludowych. Nowotwór łagodny, guz: stosować 1-2 kataplazmy dziennie przez 2-3 godziny i również inne terapie z medycyny ludowej.

– Odrętwienie. Utrata soli mineralnych. (Patrz zmęczenie ogólne).

– Oczy łzawiące. Zatkanie dróg łzowych. Kataplazm z glinki na oczy i wzdłuż skrzydeł nosa. Kropla cytryny na oko. Konsultować się z lekarzem.

– Oczy (różne podrażnienia, zapalenie spojówek, powiek). Miejscowo: kataplazm z glinki owiniętej gazą na powiekę (oko zamknięte) 1-2 razy dzienne, aż do wyleczenia. Ponadto obmywać oczy naparem z rumianku, wodą soloną. Zioła, np. świetlik lekarski (napar przez kilka minut na ogniu i przecedzić przez czystą gazę). Stosować okłady na całą noc na oczy. Cytryna: 1 kropla do każdego oka 2-3 razy tygodniowo.

– Padaczka, epilepsja. (Patrz choroby nerwowe).

– Pęcherz moczowy (zapalenie). 2 kataplazmy na podbrzusze dziennie na 2-4 godzin, 3-4 godziny po posiłku. Nie stosować podczas menstruacji i gdy wywołuje nieprzyjemne uczucie, np. chłodu.

– Pęcherzyk żółciowy (zapalenie). (Patrz wątroba).

– Porażenie, paraliż. (Patrz choroby nerwowe).

– Pląsawica zwykła. (Patrz choroby nerwowe).

– Połykanie powietrza. (Patrz wrzód żołądka).

– Prostata. Kataplazmy z glinki chłodnej na przemian z liśćmi kapusty, 1-2 razy dziennie na 2-3 godziny.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>