TAJEMNICE KWIATÓW

Kwiaty – jedno z najpiękniejszych dzieł Matki Natury. Od dawien dawna zachwycają człowieka swym kształtem, barwą i zapachem, i tak samo od dawien dawna towarzyszą wielu rytuałom i magicznym obrzędom. Są znane i stosowane we wszystkich religiach świata. Ozdabia się nimi posągi bóstw, ołtarze, składa w ofierze. Ich piękno jest tak oszałamiające, że upiększamy nimi nasze mieszkania, balkony i ogrody.

Towarzyszą nam w najważniejszych momentach życia – w czasie ślubu, urodzin, wszelkich rocznic. Są przy nas zarówno w momencie, kiedy pojawiamy się na tym święcie, jak i wtedy, kiedy z niego odchodzimy. Tak często otaczamy się nimi, że chyba wcale Cię nie zdziwi Czytelniku stwierdzenie, że są one również niezastąpione w magii naturalnej. Stosuje się je we wszystkich rodzajach magii, ale nie można ich niczym zastąpić w przypadku magii miłosnej, płodności, rozstania i kończenia.

Każdy rosnący na kuli ziemskiej kwiat wywiera pozytywny wpływ na człowieka i to na różnych poziomach. Z wielu z nich sporządza się środki lecznicze stosowane tak w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej. W tej książce jednak nie będziemy się zajmować aspektem ściśle farmakologicznym oddziaływania kwiatów. Dlatego też chciałam jeszcze raz podkreślić, iż zamieszczone przepisy, rytuały i porady nie zastępują tradycyjnej medycyny i autorka nie przyjmuje na siebie odpowiedzialności za medyczne zastosowanie jej porad bez konsultacji z lekarzem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>