Sposób użycia cebuli na użytek zewnętrzny

Okład na migrenę. Przyłożyć cebulę do czoła. To samo zaleca się przy stwardnieniu tętnic mózgu. Okład z surowej cebuli na dolną część brzucha na bezmocz lub wstrzymanie moczu. Cebula, sól morska, glinka w równych częściach – na brodawki. Inny sposób: do wydrążonej cebuli włożyć grubą sól. Otrzymanym płynem pocierać brodawkę rano i wieczorem. Miejsca ukąszenia przez osy i komary pocierać przez 1-2 minuty kawałkiem cebuli. Nie zapomnieć wyciągnąć żądła.

Kataplazmy z cebuli gotowanej – na ropień, czyrak, hemoroidy. Jedna cebula upieczona w piecyku ciepła, przyspiesza dojrzewanie ropnia, czyraka, ropowicy. Skórką cebuli można owinąć zastrzał, leczyć odmrożenia, zadrapania lub pęknięcia skóry.

Kompres z soku cebuli – na rany, zacięcia, wrzody, oparzenia. Cienka błonka między warstwami cebuli stanowi okład aseptyczny (jałowy). Nałożyć na uszkodzoną skórę, przykryć gazą i dokończyć opatrunek.

Zmiażdżoną cebulą albo sokiem z dodatkiem octu, pocierać piegi. Watkę nasiąkniętą sokiem z cebuli umieścić w uchu na szumy. Tamponik z watki z sokiem umieszczony w wydrążeniu zęba – usuwa jego ból.

Macerat – 30 g soku z cebuli i 30 g wódki, lekko ocieplony, 3-4 krople trzy razy dziennie do ucha na głuchotę. Cebula rozcięta – położona w pobliżu łóżka odstrasza komary. Wydzielające się fitoncydy leczą również katar i łagodzą stany zdenerwowania.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>