Sposób użycia cebuli na użytek wewnętrzny

Cebula surowa. Dodawać do sałatek, zakąsek i zup. Można również stosować cebulę macerowaną w oliwie z oliwek przez kilka godzin. Cebula cienko siekana. Dodawać do mleka lub do rosołu, smarować kanapki z masłem lub olejem. Pacjent chory od 18 lat na gościec stawowy wyleczył się w ten sposób.

Cebula siekana. Macerować przez kilka godzin w ciepłej wodzie. Popijać rano na czczo z dodatkiem kilku kropel cytryny. Nalewka. Macerować przez 10 dni świeże cebule w alkoholu 90-proc. w stosunku 1:1. Popijać 3-5 łyżeczek dziennie (1 łyżeczka zawiera 5 g cebuli) na zaparcia i kamicę moczową.

Nalewka słabsza. Macerować cebulę jak wyżej w alkoholu 20-proc. Stosować 5-10 g dwa razy dziennie z dodatkiem wody osłodzonej przy posiłkach. Działa to bakteriobójczo i pobudzająco na czynność wydzielniczą jelit.

Wino z cebuli. 200 g cienko pokrojonej cebuli, 100 g jasnego płynnego miodu, 600 g wina białego. Macerować przez 48 godzin. Przefiltrować. Używać 2-4 łyżeczki dziennie przy awitaminozie.

Świeży sok. Stosuje się na żylaki odbytu i nieżyt jelit. Fitoncydy świeżego soku wdycha się w celu leczenia anginy, ropni płuc, nieżytów grypowych i nieżytu nosa. Na grypę: macerować w pół litrze wody dwie cebule pokrojone w plasterki. Popijać codziennie przez dwa tygodnie po jednej szklance przed snem.

Na biegunkę: garść skórek gotować przez 10 minut w litrze wody. Popijać pół litra dziennie. Na biegunkę u niemowlęcia: naciągać trzy pocięte cebule w litrze gotującej się wody przez 2 godziny. Ostudzić i podawać dziecku. Cebula gotowana jest łatwostrawna.

Na pasożyty jelitowe: macerować przez 6 dni w litrze wina białego dużą cebulę pokrojoną w plasterki. Popijać codziennie rano przez 1 tydzień (w okresie ostatniej kwadry księżyca, wg Valneta). Powtórzyć po 2-3 miesiącach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>