Rytuał odmładzający

Jest to wyjątkowo drogi i trudny do wykonania rytuał, ale czegóż my, kobiety, nie robimy dla urody i podniesienia własnej atrakcyjności. Wykonuje się go dokładnie w momencie nowiu Księżyca. Wcześniej należy osobiście zebrać o wschodzie Słońca garść liści poziomki i garść kwiatów konwalii. Zioła trzeba koniecznie zasuszyć. Oprócz tego potrzebne do tej praktyki są następujące akcesoria:

– kilogram truskawek (mogą być mrożone),

– 3 łyżki miodu,

– 20 litrów mleka koziego,

– liście poziomki,

– kwiaty konwalii,

– olejek jaśminowy,

– trzy czerwone róże.

Najpierw rozdrabniamy truskawki i rozprowadzamy je odrobiną mleka i mieszamy z miodem, zaś liście poziomki i kwiaty konwalii zaparzamy wrzątkiem (nie gotujemy). Potem podgrzewamy mleko do temperatury ok. 40 stopni i wlewamy do wanny, dodajemy przygotowane wcześniej truskawki i zaparzone zioła. Teraz zanurzamy się w kąpieli i kładziemy jedną różę na twarzy, drugą na piersiach, a trzecią na łonie. Pozostajemy w kąpieli tak długo, jak damy radę wytrzymać (mleko dość szybko stygnie). Po wyjściu z kąpieli nie wycieramy się, lecz namaszczamy olejkiem i pozostajemy nadzy, dopóki olejek się nie wchłonie. Róże koniecznie należy zasuszyć. Wskazane jest, by rytuał ten wykonywać o ciepłej porze roku lub w dobrze nagrzanym mieszkaniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>