Ochronne potpourri

Robienie potpourri było bardzo popularne przed wojną w wielu krajach. Nie zawsze było co prawda wykonywane jako magiczny rytuał. Częściej służyło po prostu jako naturalny odświeżacz powietrza, zanim weszły w użycie te okropne środki w sprayu. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć obie te funkcje i skutecznie chronić swój dom zarówno przed nieprzyjemnymi zapachami, jak i negatywnymi energiami. Pora wykonywania potpourri nie odgrywa istotnej roli. Czasami wykonuje się je w przeciągu kilku tygodni, gdyż czas kwitnienia poszczególnych kwiatów może być bardzo różny. Należy jednak pamiętać, że działa ono przez rok od momentu wrzucenia ostatniego składnika. Do wykonania potpourri potrzebujemy następujących składników:

– estetyczne, białe naczynie szklane lub kryształowe,

– garść płatków astrów,

– garść płatków chabrów,

– garść płatków dalii,

– garść płatków fiołków,

– garść płatków goździków,

– garść płatków konwalii,

– garść płatków kosaćca (irysa),

– garść płatków lilii,

– garść płatków maku,

– garść płatków mieczyka,

– garść płatków narcyza,

– garść płatków piwonii,

– garść płatków róży,

– garść płatków rumianku,

– garść płatków słonecznika,

– garść płatków tulipana.

Nie musisz zbierać tych wszystkich kwiatów. Wybierz dziesięć, które najbardziej lubisz, które czymś Cię pociągają lub intrygują. Nie idź na łatwiznę, to znaczy raczej postaraj się znaleźć te kwiaty w ogrodzie lub na łące. Kupione w kwiaciarni, wyhodowane w szklarni nie będą miały takiej mocy, jak te, które rosły w Naturze. Po zebraniu kwiatów (same główki, w żadnym wypadku nie wyrywaj kwiatu z korzeniami!) oddziel płatki od środka i ususz je w półcieniu. Następnie warstwami wysypuj nimi dno naczynia, które przeznaczyłeś na potpourri. Już po wysypaniu trzech rodzajów kwiatów zaczyna się jego działanie ochronne. Wtedy pojemnik należy wystawić w widocznym miejscu w tym pomieszczeniu, które jest najbardziej narażone na kumulowanie się negatywnych energii. Z reguły jest to pokój gościnny lub dzienny (ewentualnie salon). Oczywiście, jeśli zechcesz, możesz użyć większej ilości kwiatów, wybierając je jednak z podanej powyżej listy. O ile Twoje potpourri ma mieć przede wszystkim ochronne działanie, koniecznie użyj kwiatu piwonii, jeśli natomiast będziesz chciał mieć jeszcze dodatkowo odświeżacz powietrza, pamiętaj o fiołku i róży. Kolor kwiatów nie ma tu znaczenia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>