Lecznicze właściwości kapusty

– Pęcherzyk żółciowy. Przyłożyć na noc 3 liście na dolną część brzucha, w razie potrzeby także w ciągu dnia. (Patrz wątroba).

– Pęcherz moczowy (zapalenie). Jak wyżej.

– Półpasiec. Liście uśmierzają bóle. Stosować 3 -4 razy dziennie po 4 godziny. Na pęcherzyki półpaśćca pomagają lepiej olejki eteryczne. Półpasiec w początkowej fazie jest do wyleczenia w ciągu kilku dni. Lekarz decyduje jak postępować.

– Prostata. Przykładać co drugi wieczór liście na dolną część brzucha, a w wolne dni do krocza na całą dobę.

– Przekrwienie mózgu, udar słoneczny. Przykładać 3 – 4 liście na głowę 1 na kark co 4 godziny z przerwą 2 – 3 godzin. Sprowadzić pogotowie.

– Rany zwykłe, nie gojące się, zgorzelowe. Przykłada się liście, które wyciągając nieczystości inicjują korzystne procesy ropienia. Wtedy należy oczyścić ranę z ropy i zczerniałej krwi. Obmyć gotowaną wodą (jedną szklankę) z dodatkiem soli morskiej (I łyżeczkę). Zmieniać bandaże aż do kompletnego zagojenia rany. Na początku zmienia się okład z kapusty co 2 godziny, a później co 4 godziny. Bandaż wieczorny pozostaje na całą noc, o ile przypadek nie jest groźny. W przeciwnym przypadku zmieniać bandaż częściej i oczyszczać ranę.

– Robaki jelitowe. Popijać rano przez 3 kolejne dni szklankę soku. Dla dzieci 20-30 g dziennie. W razie potrzeby uzupełnić okładem z liści na dolną część brzucha na noc. Można również podawać choremu czosnek, nasiona kapusty, dynię zwyczajną.

– Ropień zimny (gruźlica stawowa lub kości). Przykładać liście i popijać sok do 2 szklanek dziennie.

– Skóra popękana. Przykładać miejscowe liście moczone w oleju słonecznikowym lub oliwkowym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>