Kwiatowy rytuał oczyszczający

Skuteczny rytuał oczyszczający, który wykonuje się wiosną, na nowiu Księżyca. Najlepiej połączyć go z porządkami, jakie robimy przed Wielkanocą. Do jego wykonania potrzebne będą następujące składniki:

– biała lub woskowa świeca,

– szczypta ususzonych płatków białej piwonii,

– szczypta ususzonych płatków białej róży,

– szczypta ususzonych płatków białych astrów,

– szczypta ususzonej (całej!) konwalii,

– kociołek do spalania ziół,

– mały woreczek z naturalnego materiału (len, bawełna, jedwab, wełna).

Po dokładnym wysprzątaniu całego mieszkania zapalamy w kuchni (jest to symboliczne „serce” mieszkania) świecę i pozwalamy jej palić się przez 10 minut, po czym wrzucamy do kociołka kwiaty i podpalamy je. Kiedy zaczną wydzielać dym, obchodzimy z kociołkiem całe mieszkanie. Robimy to zaczynając od drzwi wejściowych i na nich kończąc, kierując się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara (zgodnie z regułą prawej ręki). Na koniec wracamy do kuchni, stawiamy kociołek obok świecy i czekamy aż jedno i drugie wypali się do końca. Popiół powstały ze spalenia ziół wsypujemy do woreczka i umieszczamy w najwyższym miejscu w kuchni, będzie dodatkowo chronił dom przed pożarem. Należy tylko pamiętać, by po roku powierzyć go wodzie, to znaczy wyrzuć do płynącej rzeki lub strumienia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>