Kąpiel na skórę suchą, tłustą i mieszaną

Kąpiel ta poprawia stan skóry, regeneruje ją, usuwa spierzchnięcia i likwiduje skłonność do jej zluszczania się. Do tej kąpieli używamy:

– dwie garści płatków róży,

– trzy garści kwiatostanów rumianku,

– jedną garść płatków goździków,

– jedną garść kwiatostanów nagietka,

– dwie łyżki oleju z oliwek,

– dwa litry wrzącej wody.

Zioła należy wymieszać i zalać wrzątkiem, a następnie pozostawić pod przykryciem na 20 minut. Następnie bezpośrednio do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 32- 33°C. wlewamy oliwę i nieodcedzony napar. Czas trwania kąpieli około 15 minut. Kąpiel należy powtarzać przez dwa miesiące minimum dwa razy w tygodniu. Kąpiel ta poprawia stan skóry, regeneruje ją, oczyszcza i usuwa wypryski oraz likwiduje skłonność do jej przetłuszczania się. Używa się do niej:

– jedną garść kwiatostanów lawendy,

– jedną garść kwiatów rumianku,

– jedną garść płatków róży,

– jedną szklankę miodu,

– świeżo wyciśnięty sok z jednej cytryny,

– dwa litry wrzącej wody.

Zioła wymieszać, zalać wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem na 20 minut. Następnie należy je przecedzić, dodać sok z cytryny i wlać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37°C, po czym trzeba dodać i rozpuścić miód. Po jego całkowitym rozpuszczeniu się można przyjąć kąpiel, której czas trwania nie powinien przekroczyć 15 minut.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>