Kąpiel na cellulitis i zespół napięcia przedmiesiączkowego

Najlepszym momentem na tę kąpiel jest czas ubywającego Księżyca (od pełni do nowiu). Potrzebne do jej przygotowania są:

– dwie łyżki stołowe kwiatów nagietka,

– jeden litr zimnej wody.

Kwiaty należy zalać zimną wodą i pozostawić pod przykryciem na kilka (3-4) godzin, po czym ogrzewać również pod przykryciem na wolnym ogniu przez 15 minut. Po tym czasie należy je przecedzić i uzyskany napar wlać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 36°C. Czas trwania kąpieli nie powinien przekroczyć 15 minut.

Dolegliwość zespołu napięcia przedmiesiączkowego coraz częściej daje się we znaki współczesnym kobietom stając się jednej strony przyczyną niewybrednych żartów, a z drugiej utrudniając wykonywanie codziennych obowiązków. Również i w tym wypadku z pomocą spieszy magia Natury. Do takiej kąpieli używamy:

– dziewięć kropli olejku lawendowego,

– sześć kropli olejku różanego.

Przy tej kąpieli ważne jest zachowanie proporcji pomiędzy ilością zastosowanych olejków, które zakrapiamy do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37°C. Czas trwania kąpieli od 10 do 15 minut.

Nie jest to kąpiel, która sprawi, że schudniemy samoistnie, ale połączona z ruchem i rozsądną dietą w znaczący sposób będzie wspierać proces utraty zbędnych kilogramów. Do jej przygotowania potrzebujemy:

– 100 g kwiatów lawendy,

– 100 g naziemnej części fiołka,

– 100 g kłączy tataraku,

– trzy litry wrzącej wody.

Zioła wymieszać, zalać trzema litrami wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Następnie należy je przecedzić, a napar wlać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 36-37°C. Czas trwania kąpieli około 15 minut. Można ją stosować 2-3 razy w tygodniu o dowolnej porze cyklu Księżyca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>