Jabłoń na użytek wewnętrzny

Jabłko surowe, umyte, zjadać ze skórką bogatą w różne substancje lecznicze. Zalecane w gerontoterapii. Jako oczyszczające zjadać jedno jabłko rano, jako przeczyszczające -jedno wieczorem.

Kompot, Do gotujących się jabłek dodać sok z 1/2 cytryny. Jabłko tarte na biegunkę u dzieci. Dawać dziecku trzy razy dziennie po 200 g. Do popijania po 1/2 godz. herbatę lekko posłodzoną.

Na zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy, na biegunkę w okresie ząbkowania. Podr tć dziecku jabłko tarte 2 razy dziennie przez dwa dni. Dawać to samo na dyzenterię, niestrawność i wrzody gastryczne.

Dieta z surowych jabłek na grypę do 1/2 kg dziennie jako wyłączne pożywienie w ciągu 2-3 dni. Jabłko utrzeć. Napar z 2-3 pociętych na plasterki, nie obranych ze skórki jabłek na 1 litr wody. Gotować 15 minut. Popijać w kilku porcjach w ciągu dnia. Dodać kilka kawałków korzenia lukrecji na zapalenie oskrzeli, reumatyzm, dolegliwości jelitowe, dla prowadzących siedzący tryb życia.

Napar ze zmielonych wysuszonych skórek jabłka. Można dodać kilka liści czarnej porzeczki. Stosować ! łyżkę na szklankę wrzątku. Naciągać 15 minut. Popijać 4 szklanki dziennie na skąpomocz, reumatyzm, artretyzm, zaparcia (wypijać na czczo) dolegliwości wątroby, jelit, egzemę.

Świeży sok z jabłek dla ludzi w podeszłym wieku, aby nie obciążać zbytnio żołądka. Ujędrnia to tkanki piersi u kobiet, wygładza skórę twarzy, obniża poziom cholesterolu. 15 g pektyny utrzymuje cholesterol w normie. Herbatka z suszonych skórek renety na bezsenność. Gotować 15 minut, odcedzić. Osłodzić miodem i wypijać 1 szklankę przed snem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>