Czereśnia na użytek wewnętrzny

Kuracja świeżym sokiem czereśniowym pomaga przy dolegliwościach wymienionych we wskazaniach leczniczych. Jedno lub dwudniowa kuracja wyłącznie czereśniowa doskonale oczyszcza organizm i sprzyja wydalaniu toksyn.

Kompot z gotowanych czereśni oraz syrop lub konfitury dobre są na zaburzenia pęcherzowe u dzieci i osób starszych. Napar – herbatka z ogonków czereśni służy jako środek odchudzający i moczopędny. Odwar z kory działa przeciwrobaczycowo.

Kuracja czereśniowa na artretyzm. Jeden posiłek zastąpić przez 1/2 kg czereśni. Stosować przez kilka dni w ciągu sezonu letniego. Daje to dobre wyniki przy opuchnięciu i zniekształceniu stawów palców rąk. Popijanie soku z pomidorów i krótko zagotowanych drożdży wspomaga leczenie. Ustępują obrzęki, bóle ramion, kolan, dużego palca u nogi, niezależnie od wieku pacjenta.

Tarczycowi powinni jadać czereśnie, które zawierają do 274 mg jodu. Tarczyca wychwytuje jod z krwi, aby produkować tyroksynę, hormon regulujący przemianę materii i wzrost u dzieci. Plaster ze zmieżdżonych czereśni przyłożony do czoła łagodzi migrenę. Taki sam plaster położony na szyję wzmacnia i odmładza skórę.

Olej z nasion czereśni produkowany we Francji łagodzi bóle reumatyczne i usuwa kurzajki oraz plamy na skórze. Smarować rano i wieczorem. Żywica spływająca z pnia czereśni z dodatkiem wody zrobiona na pastę może służyć jako lek na liszaje, a także na artretyzm.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>